تاريخ : | | نویسنده : footynews
دبیر علمی سمینار آشنایی با فرآیندهای سرمایه گذاری در بورس با اشاره به اینکه یکی از راه های تامین مالی شرکت ها ورود به بازار سرمایه است تصریج کرد: همانطور که مستحضرید شرکت ها به طور کلی برای تامین مالی پروژه های خودشان راههای مختلفی را پیش رو دارند یکی از این راهها استقراض از بازار پول و دریافت وام از بانکهاست. راه دیگر برای تامین مالی شرکت ها ورود به بازار سرمایه از طریق انتشار سهام اوراق بهادار و صکوک و امثال آن است.

محمد صادق کریمی در گفت و گو با همراهان نیوز افزود: امسال به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده است که در نهایت ما را برآن داشت تا یک سلسله سمینارهایی را برای سرمایه گذاران و سرمایه پذیران برگزار کنیم که اولین سمینار از این مجموعه در سال جاری با استقبال گسترده ی مخاطبین برگزار شد.

محمد صادق کریمی با اشاره به اینکه یکی از راه های تامین مالی شرکت ها ورود به بازار سرمایه است تصریج کرد: همانطور که مستحضرید شرکت ها به طور کلی برای تامین مالی پروژه های خودشان راههای مختلفی را پیش رو دارند یکی از این راهها استقراض از بازار پول و دریافت وام از بانکهاست. راه دیگر برای تامین مالی شرکت ها ورود به بازار سرمایه از طریق انتشار سهام اوراق بهادار و صکوک و امثال آن است. از طرف دیگر سرمایه گذاران هم به دنبال فرصت هایی هستند که علاوه بر این که به بخش واقعی اقتصاد کمک کنند در تولید هم مشارکت داشته باشند و همچنین سودآوری بالاتری نسبت به بازارهایی پولی یعنی همان سرمایه گذاری در بانک ها داشته باشند.

وی با تاکید بر تاثیر این سمینارها بر فرهنگ سرمایه گذاری در کشور تصریح کرد: برگزاری سمینارها قطعا بر فرهنگ سرمایه گزاری تاثیر دارد و هدف ما هم از برگزاری این سمینارها بالا بردن فرهنگ سرمایه گزاری و ورود سرمایه به بخش واقعی اقتصاد است که ورود سرمایه به بخش اقتصاد کمک شایانی به بخش تولید را به همراه خواهد داشت.

مدیر عامل آموزشگاه بازار بورس دات کام در ادامه اذهان داشت: همچنین شرکتهایی که از طریق بازار سرمایه اقدام به سرمایه گذاری میکنند خودشان میتوانند به راحتی و بدون واسطه از فرآیندهای تامین مالی استفاده کنند کسانی هم که در این سمینارها شرکت می کنند توانایی لازم را برای ورود به بازار سرمایه و کسب سود بدست می آورند. اگر این سمینارها تداوم داشته باشد در نهایت باعث گسترش فرهنگ سرمایه گذاری در جامعه می شود.

این اقتصاد دان با اشاره به وضعیت سرمایه گذاری تصریح کرد : به طور کلی اقتصاد به دو بخش واقعی و مالی تقسیم می شود . امروز بخش واقعی اقتصاد برای تولید با موانع گسترده ای در تامین مالی مواجه است که آشنا کردن سرمایه گذاران با بازار سرمایه گام مهمی را در تامین مالی بخش واقعی اقتصاد ایفا خواهد کرد .

محمد صادق کریمی در ادامه افزود : از طرف دیگر وقتی که سرمایه پذیران به سمت بازار سرمایه می آیند شرکت هایی که می خواهند از این طریق خودشان را تامین مالی کنند مجبورند که اطلاعاتشان را شفاف و دقیق کنند و به صاحبان وجوه اطلاعات دقیقی بدهند که این خودش باعث بالا رفتن کارایی در بازار می شود که به طور کلی اعتماد را هم بالا می برد در نهایت با تجهیز گسترده ای که از سمت سرمایه گذارا ن به سمت سرمایه پذیران به وجود می آید ما می توانیم بگویم که بخش واقعی اقتصاد تولیش بیشتر می شود و تورم کمتر می شود و در نهایت سطح رفاه عمومی هم بیشتر می شود.

وی در رابطه با حمایت نهاد ها و سازمان ها از بخش خصوصی افزود : به طور کلی سازمان بورس و اوراق بهادار متولی ارائه آموزش های عمومی به مخاطبینش است و وظیفه دارد که فرهنک سرمایه گذاری در بورس را گسترش دهد به نظر من اگر نهادها و سازمان ها از بخش خصوصی بیشتر از این حمایت کنند و بخش خصوصی را به عنوان با زوی کمکی خود در نظر بگیرند و میتواند کمک بسیار بزرگی به فرهنگ سازی می شود. خصوصا امسال که با تدبیر مقام معظم رهبری سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده است انتظار ما از مسئولین خیلی بیشتر از آن چیزی است که در حال حاضر اتفاق افتاده است.

دبیر علمی سیمنار آشنایی با فرآیندهای سرمایه گذاری در بورس با اشاره به استقبال خوب مخاطبین از این سمینار ها افزود: شاید بتوانم به جرات بگویم که این سمینار با این کیفیت و با این حجم مخاطب امسال کم نظیر بوده است و قصد ما این است که 5 سمینار دیگر با همین موضوعات را توسط آموزشگاه بازار بورس دات کام به مرحله اجرا برسانیم استقبال خیلی خوبی که از این سمینار انجام شد نشان دهنده ی علاقه قشر تحصیل کرده برای ورود به بازار سرمایه است که اگر بتوانیم این علاقه مندی را به مرحله اجرا برسانیم میتوانیم نقش مهمی را در تولید و بهره وری کشور داشته باشیم.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.