آیت‌الله هاشمی رفسنجانی,دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با فرستاده نخست‌وزیر ژاپن

درپاسخ به اصرارفرستاده نخست‌وزیر ژاپن درباره مذاکرات هسته‌یی
هاشمی رفسنجانی: ایران به دنبال مذاکرات واقعی و بدون پیش‌شرط است

ماسا هیکو کومورا، فرستاده ویژه نخست‌وزیر ژاپن و هیأت همراه بعدازظهر امروز با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور و فراز و نشیب‌های آن و تأکید بر ضرورت توسعه روابط با ژاپن به عنوان یک کشور قدرتمند اقتصادی در خاورمیانه، و ظالمانه خواندن تحریم‌های تحمیلی و غیرقانونی بر ایران، در پاسخ به مسائل مطروحه در خصوص انرژی هسته‌یی گفت: اهداف ما مشخص و براساس معاهدات بین‌المللی و مقررات آژانس بوده و هست و صراحتاً اعلام می‌کنیم که نه تنها مخالف ساخت سلاح‌ هسته‌یی و کاربرد آن هستیم، بلکه براساس فتوای رهبر انقلاب، آن را حرام می‌دانیم.

ایشان افزود: ما حتی خواستار انهدام سلاح‌های کشتار جمعی در سراسر جهان هستیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: فتوا برای مردم ایران دارای تقدس ویژه‌ای است و هیچ مرجع تقلیدی فتوایی صادر نمی‌کند که برخلاف آن عمل کند.

او در پاسخ به اصرار فرستاده ویژه ژاپن مبنی بر شروط ایران برای مذاکره گفت: اگر بهانه‌گیری از سوی دوستان شما مطرح نباشد، انجام مذاکرات جدّی و دستیابی به تفاهم مقدور است و دولت و ملت ایران با توجه اطمینان از عملکرد خود، آماده اعتمادسازی متقابل بوده و به دنبال مذاکرات واقعی و بدون پیش‌شرط و مشخص کردن راه‌های اعتمادسازی بدون از دست دادن زمان و فرصت‌سوزی هستند.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی همواره در چارچوب مقررات آژانس عمل کرده و خواهد کرد و در انتظار حمایت‌های قانونی آژانس بین‌المللی اتمی و برداشتن گام‌های مؤثر و کنار گذاشتن بهانه‌گیری‌هاست.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون مسائل سوریه تأکید کرد: هنوز نتیجه بازرسی بازرسان مشخص نشده، بنابراین عجله آمریکا و طرفداران غربیش در برافروختن آتش جنگ در منطقه راهبردی سوریه که ممکن است برای کل منطقه شرایط وخیمی را به همراه داشته باشد، حاکی از سیاسی بودن اقدام آمریکا و نشأت گرفته از روحیه زورمداری این کشور برای مقابله با کشور سوریه است.

وی تأکید کرد: اقدام یک‌جانبه آمریکا بدون هماهنگی و اجازه سازمان ملل متحد، اقدامی جنگ‌طلبانه است.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: هنوز نتایج گزارشات و تحقیقات بازرسان سازمان ملل اعلام نشده و تهدیدها و زورگویی آمریکایی‌ها جواب معکوس خواهد داد.

در این دیدار فرستاده نخست‌وزیر ژاپن با ابلاغ سلام‌های گرم و صمیمانه نخست‌وزیر ژاپن و تصمیم وی مبنی بر تعمیق روابط دوجانبه و بازگشت این روابط به سال‌های قبل با در نظر گرفتن احترام متقابل و توسعه روابط همه‌جانبه به ویژه در بخش‌های اقتصادی در سایه تبادل‌نظر و گفت‌وگوهای سازنده گفت: نه تنها دولت ژاپن بلکه تمام دنیا با وضعیت جدید به وجود آمده پس از انتخابات، انتظار حل مسائل و توسعه روابط با ایران بر پایه احترام به حقوق متقابل را دارند.

فرستاده نخست‌وزیر ژاپن با اشاره به موقعیت و جایگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و نقش ایران در مبادلات منطقه‌یی و جهانی گفت: ژاپن علاقمند به توسعه روابط با ایران است و امیدواریم با پیشرفت مذاکرات هسته‌یی بین ایران و کشورهای 1+5 اعتمادسازی متقابل انجام و زمینه رفع تحریم‌های جهانی برداشته شود. /ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.