تاريخ : | | نویسنده : footynews

 

 

ضریب حقوق کارکنان دولت و حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۸۹ تعیین شد


 

ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 

هیات وزیران عصر روز یکشنبه میزان ضرایب حقوق کارکنان و مستخدمان دولت و میزان افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال ۱۳۸۹ را تعیین کرد.


به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه عصر روز یکشنبه که به ریاست محمود احمدی نژاد، رییس جمهور، تشکیل شد، ضریب حقوق کارکنان و مستخدمان دولت و میزان افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال ۱۳۸۹ را بنابر پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تصویب کرد.


بر اساس مصوبه هیئت وزیران ، ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال جاری ۶۳۶ ریال، حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر شاغلان و بازنشستگان، ۳۱۰ هزار تومان و حداکثر حقوق آنان به میزان ۷ برابر یعنی ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان تعیین شده است.


در سال ۱۳۸۸ ضریب حقوق ۶۰۰ ریال و حداقل حقوق ۲۹۰ هزار تومان تعیین شده بود.


مشروح مصوبه هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه در خصوص میزان افزایش ضرایب حقوقی کارکنان و مستخدمان دولت و میزان افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال ۱۳۸۹ بدین شرح است:


۱) ضریب حقوق سال ۱۳۸۹ اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات به میزان نه هزار وپنجاه ونه ریال (۹۰۵۹) تعیین می شود.


۲) ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال ۱۳۸۹ به میزان ششصد و سی و شش (۶۳۶)ریال تعیین می شود.


۳) ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلان پستهای سیاسی وزارت امور خارجه) برای سال ۱۳۸۹ به میزان ششصد وسی وشش (۶۳۶) ریال تعیین می شود.


۴) سقف افزایش حقوق کارمندان دستگاههای موضوع اجزاء "د" و "ه" بند (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور از جمله نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی به میزان شش درصد (۶%) تعیین می شود.


۵) عیدی پایان سال غیر مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۱۳۸۹ به میزان عیدی پایان سال مشمولان قانون یاد شده تعیین می گردد.


۶) حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر (شاغلان) موضوع تبصره ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاههای اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولان ماده یاد شده به استثناء مشمولان بند (۸) این تصمیم نامه در سال ۱۳۸۹ به میزان سه میلیون یکصد هزار (۳۱۰۰۰۰۰) ریال وحداکثر حقوق و فوق العاده های مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل یاد شده در این بند تعیین می شود .


۷) حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوقهای بازنشستگی کشوری ونیروهای مسلح وسایر صندوقهای وابسته به دستگاههای اجرایی به میزان سه میلیون ویکصد هزار (۳۱۰۰۰۰۰) ریال تعیین می شود


۸) حقوق بازنششستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوقهای بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوقهای وابسته به دستگاههای اجرایی در سال ۱۳۸۹ به میزان شش درصد(۶%) نسبت به سال ۱۳۸۸ افزایش می یابد.


۹) حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (کارکندان موضوع بند ۳) و سایر نهادها و دستگاهها موضوع بند (۳) این تصمیم نامه در سال ۱۳۸۹ به میزان دو میلیون ویکصد وبیست هزار(۲۱۲۰۰۰۰) ریال و حداکثر حقوق این قبیل کامندان هفت برابر حداقل حقوق یاد شده در این بند تعیین می شود.


۱۰) پرداخت کمکهای رفاهی مستقیم وغیر مستقیم موضوع جزء (الف) بند (۷)ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور حداکثر به میزان هشتاد درصد (۸۰%) سقف عملکرد سال ۱۳۸۸ به شرح ذیل مجاز می باشد:


سقف قابل پرداخت برای هریک از کمک هزینه های مستقیم یا غیر مستقیم غذای روزانه در خصوص کارمندانی که ساعت کار آنها حداقل هشت ساعت در روز است، ایاب وذهاب (سرویس رفت و آمد) کارمندانی که ۴۴ ساعت در هفته کار می کنند و از هر گونه سرویس سازمانی استفاده نمی کنند در تهران و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت وبالاتر، مهد کودک برای کارمندان اناث که دارای فرزند زیر پنج سال هستند به ازای هر کودک (حداکثر سه فرزند) و سایر کمکهای مستقیم و غیرمستقیم با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی اعم از نقدی یا غیر نقدی حداکثر تا میزان ارقام مصوب سال ۱۳۸۸ از هر یک از اقلام یاد شده مجاز می باشد.


۱۱) پرداخت فوق العاده اضافه کار ساعتی به کارمندان دستگاههای اجرایی مشمول این تصمیم نامه حداکثر به میزان عملکرد سال ۱۳۸۷ دستگاه مشروط به عدم تجاور از سقف اعتبار منظور شده در موافقت نامه همان سال مجاز می باشد.


۱۲) فوق العاده ماموریت روزانه داخل کشور و کارمندان دستگاههای اجرایی این تصمیم نامه که به عنوان مامور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می شود و ناچار به توقف شبانه هستند تا میزان حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر در مورد مشمولان هر یک از بندهای این تصمیم نامه به ماخذ یک بیست وپنجم و نسبت به مازاد آن به ماخد یک دویستم حداکثر به میزان عملکرد سال ۱۳۸۷ و در چارچوب موافقت نامه مبادله شده حداکثر در سقف اعتبارات مصوب قابل پرداخت می باشد.


در این جلسه عصر دیروز هیئت وزیران همچنین تعدادی دیگر از پیشنهادات دستگاههای اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.... /  گزارش : خبرگزارى جمهورى اسلامي (ايرنا)

 
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.