اخبار,اخبار اجتماعی , بیماری ایدز

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت با اشاره به مطالعات انجام شده در مورد میزان آگاهی جوانان از راههای انتقال HIV گفت: بیش از نیمی از جوانان ما در این زمینه اطلاعی ندارند.

عباس صداقت مدیرکل اداره ایدز وزارت بهداشت آخرین آمار شیوع بیماری ایدز در کشور را تشریح کرد.

گزیده اظهارات عباس صداقت را در ادامه می‌خوانیم:

کشور ما کشوری جوان است و نیمی از جمعیت آن را جوانان و کودکان تشکیل می‌دهند. این جوانان کنجکاو هستند تا رفتارهای پرخطر را تجربه کنند بنابراین نسبت به دیگر افراد بسیار آسیب پذیرتر در مقابل مخاطرات هستند.

بسیاری معتقدند که با رفتارهای پرخطر بسیار بیشتر از بار بیماری‌های آمیزشی است. بنابراین باید اقدامات ما به سمت کم شدن رفتارهای پرخطر پیش برود چون اگر جوانان ما مبتلا شوند باید تمام اقدامات وزارت کشور به سمت اقدامات درمانی، تامین دارو و توانبخشی سوق پیدا کند.

در هیچ کشوری امکان سرشماری عمومی HIV وجود ندارد و بر اساس روش‌های تخمین تعداد کلی مبتلایان محاسبه می‌شود که بنابراین آخرین مدل‌سازی حاکی از ابتلای 90 هزار ایرانی در کشور به بیماری ایدز است.

 46 درصد مبتلایان افرادی هستند که میان 25 تا 34 سال سن دارند. اگر فرض کنیم که 4 سال زمان می‌برد تا فرد برای آزمایشها مراجعه کند به این نتیجه می‌رسیم که سن ابتلای این 46 درصد 20 تا 30 سال است.

نظام مراقبت جامع در کشور در میان 32 کشور منطقه مدیترانه منحصر به فرد است و بسیاری از کشورها خواهان کمک ما و استقرار این نظام در کشورشان هستند.

تنها 18 درصد جوانان از راههای انتقال HIV و مسائل مربوط به پیشگیری مطلع بودند.

همین مطالعات در سال 93 نشان داد که این درصد به عدد 40 افزایش یافته است و متاسفانه هنوز بیش از نیمی از جوانان ما از راههای انتقال HIV اطلاعی ندارند.

 دو عامل اصلی انتقال HIV در کشور تزریق مواد مخدر و روابط جنسی پرخطر است. آمارها نشان می‌دهد که از سال 65 که برنامه HIV در کشور اجرا شده است 67 درصد انتقال HIV به وسیله تزریق مشترک و 14 درصد آن به وسیله روابط جنسی پرخطر بوده است.

در سال 92، هزار و 600 نفر HIV مثبت ثبت شده است. از این تعداد حدود 45 درصد به وسیله تزریق و 37 درصد از طریق رابطه جنسی پرخطر به HIV مبتلا شده اند. از این تعداد حدود 500 نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

اخبار اجتماعی - فرارو

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.