با توجه به بازتاب گسترده و واكنش‌هاي صورت گرفته در خصوص خبر ملاقات هاشمي رفسنجاني و مصباح يزدي و به رغم پرهيز از ورود به چالش هاي رسانه اي، توضيحات زير به اطلاع كاربران محترم مي‌رسد.
 
1)آنچه در خبر مورخ 11/6/83 خبرگزاري فارس با عنوان "ملاقات مصباح يزدي و هاشمي رفسنجاني" منتشر شد به دو بخش قابل تقسيم است.
بخش اول: اصل ملاقات اين دو شخصيت بطور اتفاقي در راهروي مجلس خبرگان و كيفيت اين ملاقات و بخش دوم گفت‌وگوي مقتدايي نايب رئيس مجلس خبرگان با مصباح يزدي.

2)در توضيحات روز گذشته جلالي‌زاده رئيس دفتر مصباح يزدي به فارس نيز اصل ديدار تائيد شده است.
وي گفته است: " آيت‌الله مصباح يزدي با هاشمي رفسنجاني در ايام مجلس خبرگان در راهروي مجلس تلاقي و احوال پرسي داشته‌اند" و در خبر خبرگزاري فارس نيز به نقل از نايب رئيس مجلس خبرگان چنين آمده بود:" به هنگامي كه جلسه علني مجلس خبرگان به پايان رسيد وآقاي هاشمي رفسنجاني جايگاه هيات رئيسه را ترك كرد، در راهروي پارلمان به طور اتفاقي با آيت‌الله مصباح يزدي روبرو شد و اين دو چهره ارزشمند خيلي دوستانه با يكديگر معانقه كردند و لحظاتي با يكديگر گفت‌وگو كردند".

3)برخلاف آنچه در سرمقاله امروز يك روزنامه صبح آمده است اين خبر مورد استقبال روزنامه‌هاي يك جريان خاص نبوده و اتفاقاً خود اين روزنامه روز گذشته اين خبر را در صفحه اول خود درج كرد.

4) نكته قابل تامل واكنش روزنامه مورد اشاره به آن چيزي است كه به عنوان تكذيب از سوي رئيس دفتر آيت‌الله مصباح يزدي مطرح شده است.سرمقاله اين روزنامه اين حادثه را "كاهي كه كوه شد" خوانده و آن را "ماجراي عادي كه ميان هر يك از دو عضو مجلس 84 نفره خبرگان رهبري ممكن الوقوع است با نگاهي متفاوت نگريسته مي‌شود و در نتيجه برجسته مي‌شود" ارزيابي است.
سؤال: اولا ً‌اگر اين خبر ماجرايي عادي بوده چرا اينقدر بازتاب داشته و از جمله چنانچه گفته شد چرا روزنامه مذكور آن را روز گذشته در صفحه اول خود به اطلاع خوانندگانش رساند؟ ثانياً باز هم اگر ماجرايي عادي بوده كه برجسته شده است چرا امروز، هم تيتر 1 و هم سرمقاله اين روزنامه به تكذيب آن اختصاص پيدا كرده است؟

در پايان خبرگزاري فارس ضمن تاكيد بر صحت خبر خود، اين نكته را متذكر مي‌شود كه تلاش مي‌كنيم رعايت صداقت و امانت را سرلوحه اطلاع‌رساني خود قرار دهيم و در اين مسير از خوشايند يا نگراني برخي واهمه‌اي نداريم. ضمناً بر خلاف برخي به دنبال وحدت مسئولان هستيم ونه افتراق آنها.
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.