آيت‌الله يوسف صانعي از مراجع تقليد قم در خصوص نظر اسلام نسبت به ورود زنان به بازار كار و سياست گفت: بنده معتقدم هيچ تفاوتي ميان زن و مرد از نظر ورود به بازار كار و يا سياست از منظر مفاهيم قرآن و اسلام وجود ندارد. ایشان اين مطلب را در پاسخ به سووال خبرنگار كانال چهار تلويزيون اسپانيا در خصوص موانع استحكام پيوند دين و سياست بيان كرد.
  
آيت‌الله صانعي همچنين در پاسخ به سوالي درخصوص رواج جراحي زيبايي ميان زنان ودختران، گفت: اسلام زيبايي طلب است همچنانكه بشر نيز فطرت زيبايي خواه دارد. براساس همين فطرت زيبايي طلب است كه عده‌اي سراغ جراحي زيبايي سر و صورت مي‌روند وبه نظرم اين عمل «فی حد نفسه» هيچ منافاتي با اسلام نداشته وحرام نيست.

وي يادآور شده است: چون اصل عملي در اسلام وعقول بشر بر برائت است اگر داراي ضررهاي معتنا به از نظر عرف و توده مردم باشد ويا موجب مفسده اجتماعي گردد، آن وقت حرام و غيرجايز است.

آیت الله صانعی همچنین درباره نسبت دین و سیاست در نظام جمهوری اسلامی گفت: براساس قانون اساسي نظام جمهوري اسلامي قوانين مصوب مجلس بايد بر خلاف متد و موازين شرع نباشد و بنای كار هم از ابتدا همين امر بوده است. مشكلي كه وجود دارد و به نظرم مانع استحكام پيوند دين و سياست شده، اين است كه برخي آقايان به جاي متدها و روش‌هاي اسلامي نظرات خود را طرح مي‌كنند واين امر در اجرا مشكلاتي را بوجود آورده است.

آيت‌الله صانعي افزوده است: اينكه بگوييم كه هر كسي را كه ما پسنديديم و يا هر كسي را كه ما صلاح دانسته‌ايم مي‌تواند خود را در معرض انتخاب مردم قرار بدهد بدون اينكه به جهات ديگر توجه كنيم ،حرف درستي نيست.

وي همچنين درخصوص همزيستي دين و سياست ، گفت: سياست به معنای اداره امور جامعه و تامين رفاه و آسايش مردم لازمه انسانيت است واسلام هم طبعا موافق چنين سياستی است.خواسته مذهب از سياست اين است كه هيچ ظلم و فشاری وهيچ اذيت وصدمه‌ای از ناحيه صاحبان قدرت به مردم نرسد وهيچ انسان بيگناهي هم گرفتار زندان و شكنجه نشود.

وي ادامه داد: عمده قوانين و دستورات دين درخصوص روابط اجتماعي مردم با يكديگر و درخصوص اداره جامعه ومملكت است، بنابراين در يك جامعه ديني معنا ندارد كه بگوييم دين از سياست جداست.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.