در نهمين دوره از جشنواره بين‌المللى ترنتو در ايتاليا با عنوان «مذهب امروز» ايران توانست در رقابت با ۱۱۸ فيلم ۵ جايزه به دست آورد. بر اساس بيانيه هيات داوران، اين جشنواره قصد دارد با موضوع سينما و مذهب سيری در تفاوت‌ها داشته باشد و فرصتى را در اختيار سينما و هنر قرار دهد تا در خلال اين سير، روشى را براى گام برداشتن مذاهب در کنار يکديگر پيدا کنند.

اين جشنواره با حضور۱۱۸فيلم از ۱۸ کشور با موضوع مذهب و معنويت در بخش هاى مختلف داستانى بلند، کوتاه و مستند از ۱۱ اکتبر در شهر ترنتو ايتاليا کار خود را آغاز کرده بود و ايران با ۱۱ فيلم در اين جشنواره حضور پررنگى داشت.

جايزه بهترين فيلم داستانى به فيلم «او» اثر رهبر قنبرى تعلق گرفت. اين فيلم داستان يک روحانى در يک روستاى دور افتاده است و به او پيشنهاد انتقال به روستاى ديگرى مى‌شود که از امکانات بيشترى از جمله آب و برق برخوردار است. فيلم قصه کشمکش درونى او براى ماندن و رفتن است، چرا که او اعتقاد دارد مى تواند با صرف تلاش، امکانات زيادى را براى روستايى که در آن مشغول به کار است فراهم کند.

جايزه «مذهب در خدمت صلح» به فيلم «سينه سرخ» اثر پرويز شيخ طادى اهدا شد. اين فيلم ماجراى کودکى است که پس از مرگ دوستش، در روستاى خود به دنبال کسى مى‌گردد که مانند مسيح بتواند زندگى دوباره به مردگان دهد.

«نامه‌اى به آندره» ساخته زهره زمانى و على حاجی‌پور نيز جايزه بهترين فيلم کوتاه جشنواره را از آن خود کرد. اين فيلم داستان يک پيرمرد هشتادوهشت ساله مسيحى است که در خانه خود به يک زن جوان مسلمان و فرزندش پناه مى‌دهد و به آنان کمک مى‌کند.

هيات داوران نهمين جشنواره «مذهب امروز» در بخش «نقش زنان در مذهب» فيلم «وقتى همه خواب بودند» ساخته فريدون حسن‌پور را مورد تقديرقرار داد. جايزه بهترين هنرپيشه نيز به حسين يارى براى نقش آفرينى درفيلم «دم صبح» تعلق گرفت. اين فيلم داستان محکوم به اعدامى است که شب آخر زندگى خود را به اميد بخشش اولياء دم، به صبح مى رساند.

هيات داوران ديگر جوايز اين جشنواره را به فيلم مستند «زن، خدا و آن چه در ميان است» اثر نوريت جاکوبز از اسراييل، «ناقوس‌ها براى که به صدا در مى‌آيند» ساخته جمال سابيچ کارگردان بوسنيايى، و فيلم «خشونت بدون مرز» اثر روسن الزوف، کارگردان بلغارى دادند.

تمرکز نهمين دوره از جشنواره «مذهب امروز» روى موضوع «معجزه، آسمانى فراز زمين» بوده است و فيلم‌هاى شرکت کننده در مورد مذاهبى همچون مسيحيت، يهوديت، اسلام، هندو، تصوف ، بوداييسم و مذاهب بوميان قاره آمريکا ساخته شده‌اند. همچنين اين جشنواره قصد داشت تا از طريق سينما و هنر راهى براى در کنار هم قرار دادن مذاهب مختلف و کشف عقايد مذهبى گوناگون و تفاوت هاى آنان داشته باشد.

جشنواره «مذهب امروز» که از اواخر سپتامبر در شهر رم کار خود را آغاز کرده بود پس از ترنتو در شهر بيت المقدس به کار خود پايان خواهد داد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.