تاريخ : | | نویسنده : footynews
104167-466699.jpg** مطلب زیر توسط یکی از کاربران عصرایران برایمان ارسال شده است که عیناً منتشر می شود .
*بهزاد شکوهی

چند روز پیش ، پسر دکتر محمود احمدی نژاد و دختر مهندس اسفندیار رحیم مشایی در مراسمی ساده و بی آلایش به عقد هم در آمدند .
خبر این  مراسم که در شهر مقدس مشهد صورت گرفت ، به زودی در رسانه های کشور انعکاس یافت و تصاویر آن نیز به ویژه در فضای اینترنت منتشر شد .
در این مراسم از 45 مهمان حاضر ، با میوه و شیرینی پذیرایی شد و بدون صرف شام و با اقامه نماز جماعت به پایان رسید .

این مراسم ساده ، نگارنده را به یاد جشن های پرهزینه و ولخرجی های بی پایان مقامات حکومتی در رژیم سابق انداخت که برای جشن تولد یا مراسم ازدواج هر کدام از دربار نشینان ، تا چه اندازه از جیب ملت خرج بریز و بپاش و بزن و بکوب های خود  چند هزار مهمان داخلی و خارجی شان می کردند .
این مقایسه ی سهل الوصول ، آدمی را شکرگذار نعمت جمهوری اسلامی می کند و به یادمان می آورد که داشتن مسوولانی از جنس مردم ، چه نعمت بزرگی است .
به راستی اگر در زمان رژیم گذشته پسر نخست وزیر با دختر یک وزیر ازدواج می کرد ، چه خرج هایی که از جیب ملت انجام نمی شد !
و باز به راستی آیا رئیس جمهور و معاونش نمی توانستند از امکانات عمومی که کاملاً در اختیارشان هست برای مراسم ازدواج فرزندانشان سوء استفاده کنند؟ قطعاً می توانستند ولی مهم این است که بتوانی و انجام ندهی.

این مراسم ساده ، همچنین مرا به یاد برخی مسوولان در همین جمهوری اسلامی انداخت که برغم دادن شعارهایی از قبیل مردمی بودن و ساده زیستی و ... در مهمانی هایی مثل عقد و عروسی فرزندانشان عنان اختیار از کف داده و با هزینه های گزافی (که انشاء الله از راه حلال بوده است )، خط بطلانی بر شعارهایشان کشیده و البته مردم را بدبین کرده اند .

بعد از انتشار خبر و تصاویر مراسم مذکور ، برخی افراد که گویا بنایشان این است که هر چه از دولتمردان نهم سر می زند را تخطئه کنند ، شروع کردند به جوسازی که "دارند تظاهر می کنند" یا " مملکت را خوب اداره کنند ، بروند مراسم میلیاردی برای خوشان بگیرند " و ... .

در پاسخ به این افراد ، باید گفت:
اولاً ؛ نگاهی به زندگی شخصی آقای احمدی نژاد و نیز آقای مشایی نشان می دهد که این دو ، پیش از تصدی پست ریاست جمهوری و معاونت ریاست جمهوری نیز روال زندگی شان همین گونه ساده و بی آلایش بوده است .

ثانیاً ؛ مگر نه این است که "ساده زیستی" ، از شعارهای رئیس جمهور بوده است و حال آیا جای خرسندی نیست که شعار و عمل رئیس جمهور یکی است و مثل خیلی های دیگر دچار دو رویی و تناقض و ریا نیست ؟!

ثالثاً ؛ اگر این مراسم به گونه ای دیگر گرفته می شد آیا فریاد ها سر نمی دادند که "بیا و ببین چه بریز و بپاش هایی کردند " ، "مگر همین ها نبودند که ادعای ساده زیستی شان می شد؟" و ... .

رابعاً ؛ کسانی که می گویند دولتمردان ، خوب برای مملکت کار کنند ، اگر هم برای خودشان کیسه ای دوختند یا ریخت و پاشی کردند اشکالی ندارد! ، حرف حق و باطل را به هم می آمیزند ؛ اینکه مسوولان باید خوب کار کنند ، حرف حق است ولی حق دادن به آنها برای سوء استفاده های شخصی از بودجه عمومی و جیب مردم ، باطل است .
تنها گزینه درست این است: دولتمردان باید خوب کار کنند و باید هم سلامت نفس داشته باشند.

خامساً ؛ اگر هم انتقادی به عملکردهای مسوولان داریم ، باید این قدر قدرت تمیز داشته باشیم که حرکت های خوب آنها ، از جمله ساده زیستی و مردمی بودنشان را از برخی خطاهای کاری شان تفکیک کنیم ، آن را بستاییم و این را نکوهش کنیم والا خوب و بد را به هم آمیختن و تر و خشک را بهم سوزاندن هنری برازنده یک ملت نیست هرچند که سیاست بازان و حزب گرایان تشنه قدرت در این بازی ، مهارت تام دارند که حساب آنها از شعور یک ملت بزرگ کاملاً جداست . 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.