رئيس پارلمان لبنان دقايقي پيش اعلام كرد، جلسه نمايندگان براي انتخاب رئيس‌جمهور، به روز 10 ژوئن(خرداد) موكول شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، "نبيه بري" امروز دوشنبه تعويق هجدهمين جلسه پارلمان لبنان براي انتخاب رئيس‌جمهوري را اعلام و آن را به دهم خرداد ماه موكول كرد.

قرار بود جلسه نمايندگان پارلمان لبنان پس از هجده بار تعويق فردا سه‌شنبه برگزار شود.
لبنان با جمعيتي حدود چهار ميليون، با گذشت بيش از چهار ماه از پايان دوره رياست جمهوري اميل لحود، همچنان در خلأ قدرت به سر مي‌برد و هنوز جريان‌هاي سياسي لبنان موفق نشدند درباره انتخاب رئيس‌جمهوري و تركيب كابينه آينده لبنان و نيز قانون جديد انتخابات به توافق برسند.

گروه حاكم بر لبنان كه از حمايت كشورهاي غربي و عربستان‌سعودي برخوردار است خواستار انتخاب بي قيد و شرط ميشل سليمان، فرمانده ارتش فعلي لبنان به سمت رياست جمهوري است اما مخالفان خواستار گفت‌وگوهاي سياسي و توافق بر مسائل اساسي از جمله تركيب كابينه و سهم هر يك از جريان‌ها در دولت آتي و نيز قانون انتخابات جديد پيش از انتخاب ميشل سليمان براي تصدي پست رياست جمهوري هستند.

اين در حالي است كه بيروت پايتخت لبنان از روز سه‌شنبه گذشته تا جمعه شاهد درگيري شديد هواداران گروه حاكم لبنان و گروه مخالف دولت بود به طوري كه دست كم 39نفر كشته و 126نفر ديگر مجروح شدند.

همچنين صبح ديروز يكشنبه نيز پس از آغاز دوباره درگيري ميان نيروهاي معارض و جريان طرفدار دولت، در شهر "طرابلس" واقع در شمال بيروت، ارتش وارد اين مناطق شد و به درگيري‌ها در آن پايان داد كه در اين درگيري نيز حدود 14نفر كشته و تعدادي نيز مجروح شدند.

درگيري‌هاي لبنان پس از آن آغاز شد كه دولت فواد سنيوره كه از حمايت غرب و چند كشور عربي از جمله عربستان،مصر و اردن برخوردار است، شبكه مخابراتي حزب الله را غيرقانوني و "وفيق‌شقير" رئيس دستگاه امنيتي فرودگاه بيروت را از مقام خود بركنار كرد.

حزب الله اقدام دولت در غيرقانوني خواندن شبكه ارتباطات اين حزب را اعلام جنگ عليه خود خواند و اعلام كرد كه اين شبكه در جنگ 33 روزه با رژيم صهيونيستي در سال 2006 نقشي محوري و اساسي داشته است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.