فارس: قائم مقام وزارت امور خارجه عراق گفت كشورش براي ميانجيگري به منظور از سرگيري مذاكرات ايران و آمريكا آمادگي دارد.
 
"محمد الحاج حمود" در گفتگو با روزنامه "الحيات" چاپ لندن اظهار داشت: مشغول بودن دولت عراق به توافقنامه امنيتي با نيروهاي آمريكايي و برخي مسائل داخلي مربوط به قانون انتخابات شوراهاي استاني و مسئله استان كركوك مانع از آن شد كه عراق به عنوان ميانجي براي برگزاري دور جديد مذاكرات ميان ايران و آمريكا وارد عمل شود.


وي افزود: دولت عراق مانعي نمي‌بيند كه به عنوان ميانجيگر براي برگزاري دور جديدي از مذاكرات ميان آمريكا و ايران درصورت تمايل طرفين به برگزاري آن وارد عمل شود كه ممكن است دوطرف در جريان آن به نتايجي جدي بويژه درباره پرونده امنيتي عراق دست يابند.


"تقي الدين المولي" نماينده فراكسيون ائتلاف واحد عراق در پارلمان عراق نيز به روزنامه الحيات گفت: دولت عراق آماده تكميل ميانجيگري ميان تهران و واشنگتن براي از سرگيري نشست‌ها ميان دوطرف است.

سفير جمهوري اسلامي ايران در عراق پيش از اين اعلام كرد، در صورت درخواست عراق براي برگزاري دور پنجم گفت‌وگوهاي سه‌جانبه درباره امنيت اين كشور، تهران آماده است اين درخواست را بررسي كند.

حسن كاظمي قمي به تلويزيون دولتي عراق گفت: ايران آماده برگزاري دو پنجم مذاكرات سه جانبه درباره عراق بر اساس مكانيزم گذشته است و در صورت درخواست بغداد از تهران براي برگزاري چنين نشستي، تهران اين پيشنهاد را بررسي و موافقت خود را با آن اعلام خواهد كرد.
كاظمي قمي گفت: بغداد هنوز هيچ درخواستي جديد براي برگزاري دور جديد اين مذاكرات مطرح نكرده ‌است.


سفير جمهوري اسلامي ايران همچنين تاكيد كرد: ايران به حمايت از هر اقدامي كه به برقراري امنيت و ثبات در عراق كمك كند، پايبند است.


تهران و واشنگتن بنا به درخواست عراق تاكنون سه دور نشست سه‌جانبه ميان ايران، عراق و آمريكا در بغداد برگزار كردند كه دو دور اين نشست در سطح سفيران بوده و يك دور آن در سطح كارشناسي انجام گرفته است. هيأت ايراني اسفند ماه گذشته در برنامه‌اي از پيش تعيين‌شده براي برگزاري دور چهارم مذاكرات درباره عراق وارد بغداد شد كه آمريكايي‌ها با كارشكني از آماده‌نبودن براي برگزاري نشست خبر دادند و هيأت ايراني بدون برگزاري اين نشست بغداد را به مقصد تهران ترك كرد.
 

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.