تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "مامور بدرقه" آن را مجموعه‌ای سرگرم‌کننده و مفرح اما بی‌ادعا دانست که همه شخصیت‌هایش در پایان عاقبت به خیر می‌شوند.


اسماعیل عفیفه که مجموعه‌های "میوه ممنوعه" و "رسم عاشقی" را در کارنامه دارد، درباره "مامور بدرقه" سعید سلطانی به خبرنگار مهر گفت: شبکه پنج طرحی از خشایار الوند به من داد که مناسب نوروز بود. طرح جذابیت‌هایی داشت و یافتن نویسنده مناسب کمی زمان برد. با توجه به شناختی که از امیرعباس پیام داشتم، او را برای نوشتن متن مجموعه انتخاب کردم.


وی درباره روند نگارش فیلمنامه افزود: خط اصلی طرح را که تلاش یک مامور برای پیدا کردن متهم فراری بود حفظ کردیم، اما شخصیت‌ها و روابطی تازه وارد قصه شد و شکل اتفاق‌ها و قصه‌های فرعی هم کاملا تغییر کرد. من ابتدا احساس کردم از این قصه می‌توان استفاده کرد و به فضایی ساده و دور از پیچیدگی رسید.


این تهیه‌کننده ادامه داد: "مامور بدرقه" مجموعه‌ای بی‌ادعاست و با این هدف ساخته شده که مخاطب را سرگرم و ساعت‌های خوش و شاد ماه رمضان را برایش شادتر کند. طنزی که در مجموعه تلویزیونی "مامور بدرقه" با آن رو به رو هستید، ساده است اما مبتذل نیست و ما به هر روشی قرار نیست مخاطب را بخندانیم.


عفیفه درباره انتخاب سلطانی برای کارگردانی گفت: تجربه‌های مشترک ما قابل توجه است و من هر بار بخواهم کاری را شروع کنم به او فکر می‌کنم. در "مامور بدرقه" هم سلطانی از گزینه‌های اصلی بود. او قصه‌گویی را به خوبی می‌داند و این مهارت را دارد که مخاطب را سرگرم کند. خوشبختانه برنامه کاری سلطانی طوری بود که توانست در این پروژه با من همکاری کند.


وی با اشاره به سابقه جواد رضویان در کار طنز گفت: رضویان بازیگری است که نقش‌ها را حتی اگر رگه منفی داشته باشند طوری بازی می‌کند که شیرین و دوست‌داشتنی به نظر برسند. در مورد این شخصیت می‌خواستیم منفی به نظر نرسد و بهترین گزینه خود رضویان بود که مثل همیشه این نقش را به خوبی بازی کرده است.


عفیفه درباره دیگر بازیگران "مامور بدرقه" گفت: بهاره رهنما، سیروس گرجستانی و مهرانه مهین‌ترابی بازیگرانی باتجربه‌اند و آنها را با اتکا به سوابق‌شان برگزیدیم. من بازی‌های محسن طنابنده را دیده بودم و می‌دانستم بازیگری مستعد و توانا است و این نقش فصلی تازه در کارنامه‌اش خواهد بود. طنابنده نقش را با مهارت بازی کرده و یکی از امتیازهای مجموعه شده است.


تهیه‌کننده "مامور بدرقه" درباره شرایط تولید مجموعه‌های ماه رمضان گفت: من در این زمینه بی‌تجربه نیستم و می‌دانم تولید این مجموعه‌ها شرایطی خاص دارد. شتاب و عجله حاکم بر ساخت مجموعه‌ها به کیفیت لطمه می‌زند. اما من و گروه پذیرفته‌ایم در این شرایط کار کنیم و تلاش کرده‌ایم حاصل کارمان کمتر ضعف داشته باشد.


عفیفه درباره پایان مجموعه نیز گفت: "مامور بدرقه" پایانی خوش و شیرین دارد. هیچ شخصیتی در آن منفی مطلق نیست و در پایان همه عاقبت به خیر می‌شوند. با وجود ساعت پخش نامناسب، واکنش‌ها درباره "مامور بدرقه" مثبت بوده و به نظر می‌رسد بینندگان با آن ارتباط برقرار کرده‌اند. روند روایت در این مجموعه به گونه‌ای است که تا بخش آخر جذابیت قصه حفظ شود.
 

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.