تاريخ : | | نویسنده : footynews


فارس: معاون پژوهشي و برنامه‌ريزي وزير آموزش و پرورش گفت: در صورت تصويب سند، برنامه درسي ملي از سال آينده وارد مرحله اجرايي مي‌شود. ‌

بهرام محمديان افزود: از دو سال قبل سند برنامه درسي ملي در حال ويراستاري است كه بر‌اساس آن نقشه و محتواي آموزشي به دست مي‌آيد.

وي با اعلام اينكه با اجرايي شدن اين برنامه درسي ملي كتاب‌هاي درسي دست خوش دگرگوني مي‌شوند تصريح كرد: اين سند برنامه مداومي است كه دور اول آن شش سال زمان مي‌برد تا به صورت تدريجي تغييراتي در كتاب‌هاي درسي و محتواي آموزشي ايجاد شود.
وي اضافه كرد: در آينده به جاي كتا‌ب‌هاي آموزشي از بسته‌هاي آموزشي استفاده مي‌شود.

محمديان از آماده شدن ويراست دوم اين سند خبر داد و يادآور شد: در صورت تصويب آن در شوراي آموزش و پرورش و تاييد آن در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال جاري، برنامه‌هاي عملياتي آن انجام مي‌شود.

بنابر اظهار محمديان با اجرايي شدن اين سند كتاب محوري حذف شده و هر آنچه كه براي آموزش مفيد و موثر باشد در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه گفتگو از پيگيري برنامه‌اي جامع براي تحول در وضعيت آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در اين راستا فلسفه تعليم و تربيت تدوين شده كه بر‌اساس آن، عمل و نقشه‌ راه تحول ترسيم مي‌شود.

وي گفت: در سال‌هاي اخير فلسفه تعليم و تربيت عمومي و آموزشي رسمي ‌همراه با نامه براي سند چشم‌‌انداز 20 ساله آموزش و پرورش نيز تدوين شده است.

محمديان از اجراي برنامه‌اي تحت عنوان فرهنگ و تمدن اسلامي در معاونت پژوهشي و برنامه‌ريزي وزارت آموزش و پرورش خبر داد و خاطرنشان كرد: در قالب اين برنامه به شخصيت‌هاي فرهنگي و تمدن‌ساز از جمله شعرا، فضلا، اديبان و تمدن‌سازان در قالب عكس، نشانه و مطلب پرداخته مي‌شود كه چاپ عكس مقبره شمس تبريزي در روي جلد كتاب‌هاي درسي از جمله اين اقدامات است.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.