مشاور ارشد سابق رئيس جمهور با اشاره به پايان مدت قانوني عملکرد دولت در دوازده مرداد ماه گفت: با پايان اين زمان رئيس جمهور بايد افرادي را به عنوان وزير به مجلس معرفي کند لذا در هر يک از اين مراحل احتمال تغيير وزرا در کابينه دهم طبيعي است.

سيد مجتبي ثمره هاشمي مشاور ارشد سابق رئيس جمهور و رئيس ستاد انتخاباتي دکتر محمود احمدي نژاد در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري در گفتگو با مهر، در پاسخ به اين سئوال که آيا تغيير وزيران در کابينه دهم زياد خواهد بود يا کم، اظهار داشت: در حال حاضر برداشتي از اين موضوع ندارم.

وي در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينکه آيا شما در دولت دهم وزير مي شويد يا به سمت مشاورت رئيس جمهور ادامه خواهيد داد يا خير، گفت: در اين خصوص فعلا بايد صبر کنيم.

ثمره هاشمي همچنين در پاسخ به اين سئوال که آيا دولت دهم از نظر عملکردي و تخصصي با دولت نهم تفاوت خواهد داشت يا خير، تصريح کرد: بالاخره تجربيات دولت نهم ، سرمايه دولت دهم خواهد بود و بنابراين مي توان انتظار داشت که دولت با کوله باري از تجربيات 4 ساله ، با سرعت، دقت و کيفيت بالاتري به خدمتگزاري اقدام کند.

مشاور ارشد سابق رئيس جمهور در ادامه گفتگو با مهر، در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينکه آيا پس از اعلام نظر شوراي نگهبان و تائيد صحت انتخابات جايي براي نپذيرفتن نتيجه انتخابات از سوي کانديداهاي معترض باقي مي ماند و در صورت ادامه اعتراضات راهکار قانوني براي پاسخ به آن در نظر گرفته شده يا خير، خاطرنشان کرد: اگر قانون، عدالت و احترام به حقوق ملت ملاک باشد ، چه جايي براي اعتراض وجود دارد، لذا به دليل روشن بودن همه امور ، راهي براي اعتراضات وجود ندارد.

وي همچنين در پاسخ به سئوالي در خصوص ارزيابي از عمل به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات 22 خرداد و تائيد صحت اين انتخابات از سوي شوراي نگهبان و  وقايعي که در اين خصوص رخ داد، گفت: برگزاري انتخابات در جمهوري اسلامي ايران بنابر اصولي که در قانون اساسي ذکر شده به عنوان يک روش براي اعمال اراده مردم و جلوه اي از جمهوريت نظام است .

ثمره هاشمي يکي از روش هاي اعمال اراده مردم را انتخابات رياست جمهوري دانست و افزود: با توجه به اينکه رئيس جمهور مقام رسمي دوم کشور به حساب مي آيد و مسئوليت قوه اجرايي و اجراي قانون اساسي را عهده دار است و همچنين داراي اختيارات وسيع در ابعاد اجرايي است، به همين دليل اين انتخابات از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

رئيس ستاد انتخاباتي دکتر احمدي نژاد ادامه داد: تفاوت برگزاري اين انتخابات با انتخابات گذشته در اين بود که در اين دور ، مشارکت مردم در حد بسيار بالايي افزايش يافت که بايد ريشه هاي آن را جستجو کرد و شايد يکي از دلايل اين مشارکت عظيم، نشاط، اميد به آينده، اعتماد به نظام اسلامي و لبيک به پيام رهبر معظم انقلاب و همچنين ذائقه شيريني که مردم از خدمات دولت نهم در اين دوره چهارساله از آن بهره مند شده بودند، باشد.

وي همچنين گفت: گذشته از اين امور، درک شرايط موجود جهاني ، ارتقاء عزتمندي و اقتدار ايران در سطح بين المللي ، احساس قوي تري از هويت ملي يا به عبارتي تقويت هويت ملي و دلايل برجسته ديگري موجب شد که حضور مردم در انتخابات 22 خرداد تقريبا بي نظير باشد به گونه اي که پس از حضور مردم در رفراندوم به نظام جمهوري اسلامي ايران در سال 58 ، اين انتخابات از حضور حداکثري مردم برخوردار بود.

ثمره هاشمي تصريح کرد: علاوه بر اين مسائل ، انتخاب شخص رئيس جمهور با آراء 24 ميليون نفر در عمر 30 ساله انقلاب بي نظير بود.

مشاور ارشد سابق رئيس جمهور اضافه کرد: با انتخاباتي که برگزار شد ، حضور گسترده مردم نيز محقق گرديد و رئيس جمهور هم انتخاب شد لذا طبيعي است که دشمنان ملت ايران چه آناني که در خارج از کشور دائم در طول اين 30 سال بر طبل دشمني ملت ايران کوبيدند و چه برخي در داخل ايران که به هر دليلي با نظام همراهي ندارند، دست به دست هم داده اند و در مقابل اين واقعه و رخداد با شکوه و عظيم ايستادند البته بايد گفت که حساب معترضين از آشوبگران جداست.

وي ضمن ابراز خوشنودي از اينکه تمام سئوالاتي که از جانب برخي از نامزدهاي انتخاباتي در اين دوره  مطرح شد ، توسط مسئولان ذيربط اعم از وزارت کشور و شوراي نگهبان پاسخ داده شد ، گفت: به عقيده بنده اين انتخابات يکي از افتخارات نظام اسلامي است چراکه هر چه بيشتر مورد بررسي قرار گرفت، صحت انتخابات بيشتر و بيشتر روشن شد.

ثمره هاشمي ادامه داد: در برگزاري انتخابات قريب به 300 هزار نفر اعم از نمايندگان فرماندار، اعضاء معتمد شعب ، ناظران ، بازرسان وزارت کشور ، نمايندگان نامزدهاي انتخابات، هيئت هاي اجرايي در فرمانداريها و حوزه هاي راي گيري و ستادهاي انتخاباتي حضور و مباشرت مستقيم دارند و اگر به جمع اين عده نيروهاي امنيتي و انتظامي را نيز اضافه کنيم، بيش از 1 ميليون نفر در برگزاري انتخابات نقش داشته اند.

وي همچنين گفت: هنگاميکه عده اي بدون ملاحظه انتخابات را زير سئوال مي برند ، در حقيقت مفهوم ، خدمات معتمدين ملت ، مردم ، دولت ، دستگاه هاي نظارتي ، بازرسان و حتي نمايندگان خود بر سر صندوق ها را زير سئوال مي برند.

ثمره هاشمي تصرح کرد: تا آنجا که اطلاع دارم ، بازشماري 10 درصد صندوق ها به صورت رندوم، نشان داد که تا چه اندازه معتمدين ملت ما ، در حفظ آراء و امانت داري دقيق و مراقب هستند.

مشاور ارشد سابق رئيس جمهور افزود: به هر ميزان سئوالات بيشتري مطرح شد ، در مقابل بررسي هاي بيشتري نيز انجام گرفت و اتقان و صحت انتخابات بيشتر تائيد گرديد.

وي در پايان خاطرنشان کرد: اين از افتخارات ملت بزرگ ايران است که با اين صحت و دقت، هم در انتخابات شرکت کردند و هم انتخابات را برگزار نمودند.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.