تاريخ : | | نویسنده : footynews


يك پايگاه خبري غربي در گزارشي با اشاره به وحشيگري‏هاي جديد نظاميان آمريكايي در شكنجه‌هايي چون قطع اندام تناسلي مظنوناني كه اغلب بي‌گناه نيز بوده‌اند، خواستار محاكمه سران آمريكايي پشت پرده اين جنايات شد.

به ‏گزارش فارس، پايگاه خبري-تحليلي "كامن‌دريمز " در گزارشي به قلم "ديو ليندورف " نوشت: وقتي اخبار مربوط به شكنجه زندانيان توسط نيروهاي آمريكايي در دوران بوش پسر و ديك چني به گوش مي‏رسد، بايد باور كرد كه نيروهاي نظامي آمريكا و سازمان سيا آنقدرها هم كه تصور مي‏شد، نيروهاي قابل اعتمادي براي مبارزه واقعي با تروريسم نبودند.

در اين گزارش آمده است: حتي بر اساس آمار ارايه شده توسط پنتاگون نيز 85درصد از كساني كه در هشت سال اخير در زندان گوانتانامو زنداني شده‏اند تروريست نبوده‏اند و اگر منصف باشيم، خواهيم ديد كه اكثريت كساني كه دستگير شده‏اند، در زمان دستگيري با هيچ‏كس در حال نبرد نبوده‏اند.

گزارش فوق با بيان اين كه مطمئناً وضعيت در پايگاه هوايي بگرام افغانستان و همچنين در زندان مخفي عراق بهتر از اين نيست، نوشت: در عراق و افغانستان براي معرفي تروريست‏ها جايزه تعيين شده است، اما اين دو كشور قبيله‏اي به قدري بي‏قانون هستند كه برخي افراد براي انتقام از دشمنان قبيله‌اي خود، آن‌ها را به عنوان تروريست معرفي مي‏كنند، البته برخي هم از سر فقر افرادي را به طور اتفاقي تروريست معرفي مي‏كنند تا جايزه را ببرند.

* شكنجه‌هاي وحشيانه و قرون وسطايي نيروهاي آمريكايي

كامن دريمز با بيان اين كه براي مردم غربي شنيدن از روش‌هاي عجيب و غريب شكنجه نظير "تا مرز خفگي در آب فرو بردن زندانيان " به حدي عادي شده است كه براي برخي شبيه به قدم زدن در پارك است، افزود: بعضي چيزهايي كه امروز به طور رسمي افشا مي‏شوند زماني تنها به شايعه شبيه بودند؛ نظير اعدام ساختگي افراد در سلول مجاور با صداي جيغ و فرياد و سپس شليك يك گلوله براي ترساندن زندانيان و حتي از آن بدتر تهديد به قتل فرزند شخص زنداني. جداي از اين‌ها، بريدن آلت تناسلي زندانيان با تيغ و روش‌هاي وحشيانه ديگري كه حداكثر درد را ايجاد مي‏كنند را نيز بايد نام برد. به بسياري از زندانيان به خصوص پسران جوان تجاوز شده و بسياري از اجساد كشته‏شدگان زير شكنجه منتظر دفن است.

ليندورف در ادامه مقاله خود آورده است: اين‌ها مجموعه‏اي از بدرفتاري‏هايي‌ است كه به بدترين داستان‌هايي كه در خصوص رژيم "صدام " در عراق، "خونتا " (Junta) در آرژانتين و "عيدي امين " در اوگاندا شنيده‏ايم، شباهت دارد و البته بعيد نيست كه به زودي بشنويم كه شكنجه‏گران آمريكايي زندانيان را خورده‌اند!

نويسنده با طرح اين سئوال كه "چه بر سر آمريكا آمده كه كار اين كشور به اينجا كشيده است؟ " ادامه داد: آمريكا در سال 2001 و در پي حملات 11 سپتامبر جماعتي قرباني داده بود و همه دنيا با آمريكا همدردي مي‏كردند اما دولت آمريكا تنها ظرف چند هفته با آغاز يك سري اقدامات غيرضروري به نام ملت آمريكا، ناگهان به توحش قرون وسطي سقوط كرد.

* اوباما اعتقادي به محاكمه سران شكنجه در دولت قبل ندارد

كامن دريمز در ادامه با بيان اين مسئله كه هر چند دولت فعلي آمريكا قول داده كه به اين اقدامات پايان دهد اما به نظر نمي‏رسد اقدامات اين دولت نيز ريشه بلاهايي كه بر سر صدها يا هزاران نفر آمده را بخشكاند، يادآور شد: اوباما گفته كه مايل نيست به گذشته و جنايت‌هايي كه در آن صورت پذيرفته، بپردازد. او مي‏گويد كه تنها به پيش‏رو چشم دوخته اما مشخص است كه اين صداي اوباما، صداي عدالت نيست. اين "صداي بزدلي سياسي " و از قلم انداختن جنايات كساني است كه به قدرت وصل هستند. كشوري كه همواره خواستار مجازات جنايتكاران در كشورهاي كوچكي نظير كامبوج، صربستان و سودان است اكنون خود را از مجازات جنايتكاران خود معاف كرده است.

به نوشته ليندورف، "اريك هولدر "، دادستان آمريكا چنين عنوان كرده كه يك دادستان ويژه را موظف به تحقيق در خصوص كساني نموده است كه در لباس مامورين سيا يا پيمانكاران خصوصي، به شكنجه زندانيان پرداخته و از قوانين آمريكا تجاوز كرده‏اند.

اما اين طور كه به نظر مي‌رسد وي هرگز به سراغ كساني كه زمينه را براي اين شكنجه‏ها آماده كرده‏اند، نظير "دونالد رامسفلد "، وزير دفاع سابق آمريكا كه رأساً دستور شكنجه در افغانستان را صادر نمود يا معاون دادستان "جان يو " (John Yoo) يا "جي بيبي " (Jay Baybee) كه اكنون يك قاضي فدرال است كه هر نوع شكنجه‏اي را مجاز دانسته بودند، نخواهد رفت. همچنين اجازه داده نخواهد شد تا درخصوص ابداع شيوه‏هاي نوين شكنجه نيز تحقيق به‏عمل آيد.

در اين گزارش با بيان اين كه از اين موضع دولت جديد واشنگتن همه آمريكايي‌ها دچار حالت تهوع شده‌اند، آمده است: از آن بدتر، آمريكايي‌ها نگران آن هستند كه اگر با عوامل پشت پرده اين توحش برخورد نشود، امكان تكرار مجدد آن نيز وجود خواهد داشت. بلكه بايد گفت احتمال اين‌ كه با ورود يك شارلاتان ديگر به كاخ سفيد و ترساندن مردم آمريكا از خطراتي نظير تروريسم و بستن چشم مردم به روي حقايق، چنين اتفاقي تكرار شود، بسيار زياد است.

گزارش فوق ادامه داد: البته موارد بسياري هست كه نياز به توجه فوري و اقدام مناسب دارند، نظير جنگ طولاني افغانستان، برنامه بيمه درماني جديد رئيس‏ جمهور اوباما، تغييرات آب و هوايي و... اما بايد توجه داشت كه نبايد توجه بيش از حد به مواردي اينچنين، مردم آمريكا را از توجه به اين جنايت - يعني به‏سادگي گذشتن از كنار مجازات شكنجه‏گران كه مد نظر اوباماست - باز دارد.

ليندورف در پايان با بيان اين كه شايد مردم آمريكا هرگز ندانند كه زندگي چند انسان بي‏گناه در اثر شكنجه به تباهي كشانيده شده است، نوشت: اما حداقل مي‏توانند جنايتكاران جنگي را به دادگاه بكشانند، البته نه فقط مجريان شكنجه بلكه دستوردهندگان آن نظير "ديك چني " معاون جرج بوش نيز بايد به دادگاه كشانده شوند. مردم آمريكا به عنوان شهروندان يك جامعه دموكراتيك، نبايد به كمتر از اين راضي شوند.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.