تاريخ : | | نویسنده : footynews

رئيس اداره بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام وزارت بهداشت از ابتلاي 59 نفر به تب كريمه كنگو از ابتداي سال تاكنون خبر داد و گفت: دستورالعمل‌هاي پيشگيري و مراقبت از اين بيماري به ساير سازمان‌هاي مرتبط داده شده است.

محمد رضا شيرزادي در گفت‌وگو با ايلنا افزود: گروه‌هاي پرخطر در معرض اين بيماري افرادي هستند كه در تماس مستقيم با دام قرار دارند مانند دامداران و قصابان و افرادي كه در كشتارگاه كار مي‌كنند.

او با تاكيد بر استفاده اين گروه در معرض خطر از پيش‌بند پلاستيكي‏، ماسك، چكمه و شستشوي مرتب بدن افزود: گروه ديگر در معرض خطر پرسنل درماني و پزشكاني هستند كه با بيماران مبتلا به تب كريمه كنگو در ارتباطند.

رئيس اداره بيماري‌هاي مشترك انسان و دام در مورد صحت ابتلاي شش كارگر سلاخ در كشتارگاه تپه سلام‌ مشهد به اين بيماري گفت: اكثر مبتلايان بيماري تب كريمه كنگو در كشور از اين دو گروه در معرض خطر هستند كه آلوده شده‌اند.

شيرزادي با اشاره به شيوع اين بيماري در فصل‌هاي گرم سال به دليل فعال شدن ويروس ناقل تب كريمه افزود: دام مبتلا به اين بيماري از نظر ظاهر علامت ابتلا را ندارد و ممكن است سالم به نظر آيد به همين دليل ضروري است كه دام‌ها از مكان‌هاي پيش‌بيني شده از سوي سازمان دامپزشكي خريداري شود.

به گفته او در سال جاري هشت نفر بر اثر اين بيماري فوت كرده‌اند و در روزهاي اخير تغيير چنداني در مورد ابتلا به اين بيماري گزارش نشده است.

شيرزادي تغييرات آب و هوا، ورود دام قاچاق و ذبح غيرمجاز و غيربهداشتي را از عوامل شيوع تب كريمه كنگو در كشور عنوان كرد و گفت: سال گذشته در شش ماه ابتدايي سال 120 مورد ابتلا به اين بيماري شناسايي شده كه امسال شاهد كاهش آن هستيم.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.