مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل سابق و جدید بانک رفاه با حضور وزیر رفاه و تأمین اجتماعی ، مدیر عامل صندوق تأمین اجتماعی ، اعضای هیأت مدیره قدیم و جدید بانک، مدیران امور و رؤسای اداره های ستادی و امور شعب بانک رفاه در سراسر کشور برگزار شد. به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی بانک رفاه ، مهندس صادق محصولی ، وزیر رفاه و تأمین اجتماعی در این مراسم گفت: در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت توأم با پاسخگویی است و این پاسخگویی به خدا و مردم در صورتی است که عملکرد درستی داشته باشیم و هر چه قدر تلاش کنیم ، بدون توجه به دستورات دین و ائمه اطهار نمی توانیم موفق شویم.

وی با بیان اینکه نظام ما به عنوان یک الگوی الهام بخش در دنیا مطرح است ، گفت: یکی ازمؤلفه های این الگوی الهام بخش، اقتصاد و بانکداری اسلامی است و ما نیازمندیم که در این عرصه، یک نظام مبتنی بر اقتصاد و بانکداری اسلامی بنا کنیم که پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و علی رغم تلاش ها و زحمات زیادی که صورت گرفته ، هنوز نتوانسته ایم به این نظام دست پیدا کنیم.

وزیر رفاه و تأمین اجتماعی درباره نقش و جایگاه بانک رفاه گفت: بانک رفاه بر تأمین منابع مالی صندوق رفاه و تأمین اجتماعی اهمیت تأثیر گذاری دارد و باید سهم فعالیت های این بانک از محل تأمین اعتبارات این صندوق مشخص شود.

وی با اشاره به رایزنی های انجام شده با با بانک مرکزی درباره افزایش سرمایه بانک رفاه گفت: با همکاری هیأت مدیره و مدیر عامل بانک رفاه و صندوق تأمین اجتماعی این افزایش سرمایه به زودی محقق می شود و این بانک می تواند با حمایت های صورت گرفته ، به جایگاه رفیعی دست یابد.

مهندس محصولی ادامه داد: بانک رفاه باید به عنوان یک بنگاه اقتصادی برنامه هایی را برای سوددهی واقعی اجرا کند.

وزیر رفاه و تأمین اجتماعی ضمن تشکر و قدردانی از خدمات و تلاش های ارزنده دکتر پیمان نوری مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره سابق ، به سوابق مدیر عامل و هیأت مدیره جدید بانک رفاه اشاره کرد و گفت: مدیر عامل جدید بانک یکی از اعضای خانواده این بانک است و تمامی اعضای هیأت مدیره نیز افراد با تجربه ای هستند که سمت هایی همچون مدیر عاملی بانک و معاونت بانک مرکزی را به عهده داشته اند.

مهندس محصولی به بحث بهره وری اشاره و تأکید کرد: کاهش هزینه های غیر ضروری ، تجملاتی و تشریفاتی ، استفاده از روش های الکترونیک و ایجاد زیر ساخت های لازم برای بانکداری پیشرفته از دیگر مواردی است که باید مدنظر مدیران بانک رفاه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همه کارکنان بانک رفاه اعم از مدیران میانی و عملیاتی و حتی کارکنان باید احساس کنند که در اداره بانک نقش دارند و در صورتی که پیشنهاد بهینه ای عنوان کردند ، باید از آن استقبال شود.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی مبارزه با فساد و تبعیض و برقراری عدالت اجتماعی را از ویژگی های دولت برشمرد و با تأکید بر رعایت آن در نظام بانکی گفت: مبارزه با پارتی بازی و استفاده از رانت خواری و همچنین تمرکز زدایی باید سرلوحه مدیران بانک رفاه کارگران قرار گیرد.

با تعامل سازنده باید منتظر تحول و ارتقاء باشیم

در این مراسم همچنین دکتر رحمت اله حافظی، مدیر عامل صندوق تأمین اجتماعی طی سخنانی گفت: امروز برای بانک رفاه نقطه عطفی است چرا که مدیر عامل، جدید تجربه کار در سطوح مختلف این بانک را داشته و از بین خانواده بانک رفاه انتخاب شده است که امیدواریم بتواند منشاء اثر باشد.

وی افزود: با تعامل سازنده بین بانک و صندوق تأمین اجتماعی، باید منتظر تحول و ارتقاء در مجموعه باشیم.

دکتر حافظی با اشاره به افزایش سرمایه بانک گفت: موافقت کلی برای افزایش سرمایه بانک صورت گرفته و انتظار می رود با افزایش سرمایه و حمایت های سازمان، بانک رفاه کارگران سهم بازار خود را ارتقاء داده و رکود چند سال اخیر را جبران کند.

مدیر عامل صندوق تأمین اجتماعی در پایان به بانکداری الکترونیک اشاره کرد و گفت: ارتقای سیستم اتوماسیون و به دنبال آن دسترسی به بانکداری نوین می تواند بستری برای رشد و پیشرفت بیشتر را فراهم کند.

تعامل مناسب با سهامداران از اولویت هاست

سید ضیاء ایمانی ، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک رفاه نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: اگر در چند سال گذشته تعامل لازم بین بانک و صندوق تأمین اجتماعی کمتر بوده که این موضوع چالش هایی به وجود

آورده ولی امیدواریم بتوانیم در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و با حمایت های وزیر رفاه تأمین اجتماعی و مدیر عامل صندوق ، در نظام بانکداری به جایگاه ویژه ای در نظام بانکداری اسلامی دست پیدا کنیم.

وی به چالش های پیش روی بانک اشاره کرد و افزود: رقابتی شدن سیستم بانکی ، سهم بسیار اندک ما از بازار منابع پولی کشور و انتظارات مشتریان و دولت از بانک ، رسیدن به سود مناسب در فعالیت های بانکی و بانکداری الکترونیک از چالش های پیش رو است که باید با برنامه ریزی مدون و تلاش و کوشش مضاعف به حل آنها بپردازیم.

مدیر عامل بانک رفاه برنامه های بانک در دوره مدیریت جدید را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: حفظ کرامت انسانی همکاران و اجرای احکام دینی و اسلامی در اجرای فعالیت های بانکی جزو اولویت هاست چون بانکی که در مشتری مداری جایگاه ویژه ای دارد حتماً باید کرامت انسانی همکاران توانمند خودش را مد نظر قرار دهد.

رییس هیأت مدیره بانک به تعامل مناسب با سهامداران را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: بانک رفاه به حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر مستمری بگیر و یک میلیون و هفتصد هزار نفر پرداخت کنندگان حق بیمه ، خدمات ارائه می دهد و با توجه به نیروهای تحصیل کرده، کارآمد و با انگیزه مجموعه، قطعاً این آمادگی وجود دارد که بیشتر و بهتر از سایر بانک ها این خدمات را ارائه دهد و انتظار می رود با افزایش دامنه تعاملات بانک و صندوق تأمین اجتماعی ، نتایج مثبتی برای طرفین حاصل شود.

ایمانی ضمن تشکر از حمایت های وزیر رفاه و مدیر عامل صندوق تأمین اجتماعی، در مورد سیاست های اعتباری بانک گفت: سیاست های اعتباری بانک در چند سال گذشته به دلیل مشکلاتی که در بحث اعتبارات و مطالبات معوق وجود داشت حالت انقباضی به خود گرفته بود که در حال حاضر شرایط تغییر کرده و با نظارت دقیق تر می توان در رقابت با دیگر بانک ها در بخش های مختلف اقتصادی فلسفه اصلی بانک را بارور کرد.

مدیر عامل بانک در پایان گفت: امیدوارم تشکیل مجمع عمومی ، تصویب اساسنامه جدید و افزایش سرمایه بانک هر چه سریع تر صورت گیرد تا مجموعه توانمند بانک رفاه نیز بتوانند با تلاش و کوششی مضاعف، جایگاه ویژه خود را که از آن انتظار می رود، کسب کند.

شایان ذکر است در این مراسم طی احکامی از سوی وزیر رفاه و تأمین اجتماعی آقایان جعفر صفایی مزید، دکتر حمید برهانی، دکتر مهدی رضوی و دکتر محمدجواد محقق به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره بانک رفاه کارگران معرفی شدند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.