تاريخ : | | نویسنده : footynews

سامانه تلفن گویای محرم با عنوان "سفینه نجات" از ابتدای محرم بمنظور در دسترس قرار دادن ادبیات آیینی برای علاقمندان و مداحان فعال شده و سیستم ارسال پیامک نوحه‌های جدید نیز همزمان با این سامانه راه‌اندازی می‌شود.

حجت الاسلام حسین فتحی رئیس مرکز هنر و ادبیات هلال وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با مهر در رابطه با سامانه تلفن گویای سفینه نجات اظهار داشت: برای دسترسی هرچه بیشتر و ساده تر کاربران، مداحان و علاقمندان تلفن گویا را به خدمت گرفته ایم.

وی افزود: به منظور راه اندازی نخستین سامانه تلفنی نوحه در ایران یک نرم افزار طراحی شده و شماره چهاررقمی از مخابرات خریداری شده است.

فتحی با اشاره به اینکه تماس گیرنده پس از برقراری تماس فهرستی از تمام مناسبتهای سال که مدح، مرثیه ، نوحه و سرود و به طور کل تمام ادبیات آیینی را شامل می‌شود، در اختیار خواهد داشت گفت: کاربر با انتخاب کد مورد نظر یا انتخاب موضوع مورد نظر کد را وارد کرده ، شعر از طریق سامانه شنیده و در صورت تمایل شعر کامل را می توان از طریق نمابر دریافت کرد.

رئیس مرکز هنر و ادبیات هلال یادآور شد: این سامانه به عنوان گنجینه صوتی و متنی اشعار مدایح ، مراثی و نوحه ها برای مناسبتهای شهادت، ولادت اهل بیت (ع) و سایر اعیاد مذهبی است برای نخستین بار است که در کشور راه اندازی می شود و به لحاظ این که دسترسی به تلفن و تلفن همراه گسترش یافته تمام اقشار می توانند با کمترین هزینه با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

وی همچنین از راه اندازی یک سامانه ارسال پیامک ویژه مداحان خبر داد و گفت: این سامانه نوحه های جدید به ویژه نوحه های محرم را تاجایی که پیامک توانایی ارسال داشته باشد به شماره تلفن همراه مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ارسال کرده و در انتهای آن کد نوحه ارسال شده و شماره سامانه را نیز اعلام می کنیم تا مداحان با تماس با سامانه و وارد کردن کد، کل شعر را شنیده و متن آن را از طریق نمابر دریافت کنند.

حجت الاسلام حسین فتحی اظهار داشت: شعرها به صورت دکلمه و سبکهای نوحه ها اجرا می شوند و این امر غالبا با صدای شاعر صورت گرفته و یا صداهایی که اشعار نوحه را واضح و صحیح بخوانند. این اقدام با هدف صحیح خوانی اشعار صورت گرفته تا از اشتباه خواندن شعر جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: این امکانات موجب می شود مداحان ، کاربران و علاقمندان حال و هوای اصلی شعر را درک کرده ، صدای شاعر می تواند نقطه اوج شعر را با حس خاص خود منتقل کند که این امر اثرات سمعی بسیاری دارد. به این شکل حس و حال شاعر در شیوه شنیداری بهتر از نوشتاری منتقل می شود.

فتحی گفت: این سامانه از ابتدای محرم راه اندازی می شود و بعنوان یکی از اقدامات مهم مرکز هنر و ادبیات هلال بوده که درحال رسیدن به منصه ظهور است و صرفا به منظور لبیک گفتن به رهنمود مقام معظم رهبری در راستای همت مضاعف و کار مضاعف صورت گرفته ، این طرح به صورت مصوب در بودجه قرار نگرفته و بدون دریافت بودجه اضافه راه اندازی شده است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.