رئیس جمهور با بیان اینکه به این زودی ها جای مرحوم کردان در دولت جمهوری اسلامی ایران پر نمی شود، هشدار داد کسانی که آبروی کردان را بردند منتظر عدالت الهی باشند.

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد شامگاه امروز شنبه در مراسم نخستین سالگرد درگذشت مرحوم علی کردان وزیر کشور دولت نهم که در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم که در مراسم بزرگداشت مردی شرکت کنم که هرچه زمان می گذرد قدر، قیمت و بزرگی او بیشتر آشکار می شود.

وی با بیان اینکه به برادر عزیز کردان،  احساس دین می کنم گفت: جالب است که مراسم سالگرد در ایام غدیر و بزرگداشت بسیج برگزار می شود.

رئیس جمهور مرحوم کردان را یک غدیری به تمام معنا برشمرد و افزود: او عاشق پیامبر و یک مومن واقعی بود. زندگی اش سراسر کار و فداکاری بود و توجه به اهل بیت و امام عصر سرتاسر وجود آن عزیز را پر کرده بود و یک بسیجی تمام عیار بود.

وی با طرح این سئوال که بسیجی کیست و چیست، گفت: بسیجی آن کسی است که به تبعیت از امام و خط نورانی ولایت آمده است تا از همه هستی خود در راه ارزش ها، آرمانها و اهداف بند انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی بگذرد.

احمدی نژاد خطاب به حضار عنوان کرد: شما می دانید قدر و قیمت انسانها با آن چیزی که از او گذشت می کنند و آن را ایثار می کنند قابل اندازه گیری است. کسی حاضر است خانه اش را در راه خدا بدهد قدر او از آن خانه بزرگتر است و کسی حاضر است جان و هستی اش را بدهد که قدر او از هستی بزرگتر است اما کسی که حاضر است علاوه بر مال و جان خود آبروی خویش را برای حفظ ارزشها و آرمانها تقدیم کند که این از همه قبلی ها بزرگتر است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه زندگی مرحوم کردان یکپارچه برای انقلاب بود، گفت: هر گاه ماموریتی پیش می آمد کردان جزو معدود کسانی بود که انقلاب را همواره بر مال ، جان و آبروی خود ترجیح می داد.

وی با تاکید بر اینکه اساسا زندگی کردان برای حفظ آرمانهای انقلاب تنظیم شده بود، گفت: کردان یک عنصر کاملا مورد اعتماد، قابل اتکا، خط شناس و بسیار باهوش بود و  کسی بود که پشت جریان های فتنه و نفاق را به خوبی تشخیص می داد و موضع گیری می کرد.

احمدی نژاد در ادامه به خاطره ای از مرحوم کردان اشاره کرد و یادآور شد: یادهم هست وقتی که کردان دعوت به آن جلسه کذایی در مجلس شده بود که در آینده معلوم خواهد شد که چه دست هایی گردهم آمده بودند که  برای ضربه زدن به مسیر انقلاب و پاک ترین دولت انقلاب طراحی کنند و قربانی بگیرن ، با من صحبت کرد و گفت: این صحنه متعلق به من است و من با مادر همه خوبی ها یعنی فاطمه زهرا(س) عهدی بسته ام که می خواهم از این گردنه به تنهایی عبور کنم، می خواهم مزه غربت و تنهایی را بچشم.

وی با بیان اینکه البته کردان اسنادی فراوان همراه خود داشت و به من گفت که این اسناد را با خود به آن جلسه کذایی می برد عنوان کرد: آن صحنه یادتان است اصلا بحث سئوال و جواب مطرح نبود ، ادبیات کینه و انتقام کشی بود . چه عباراتی، چه کلماتی در این جلسه به کار برده شد.

احمدی نژاد خواستار شد که در این آینده این نوارها بار دیگر مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد تا مشخص شود تا چه کسانی در این جلسه حرف زدند و به دنبال چه بودند.

وی با طرح این سئوالات که کردان چه گناهی کرده بود وچه خواسته بودند که کردان تسلیم نشده بود،گفت: حرفهایی که این افراد در آن جلسه  کذایی مطرح کرد ه بودند صد تا یک غاز هم نمی ارزید و فاقد ارزش حقوقی بود.

رئیس جمهور گفت: وقتی کردان درآن جلسه کذایی از آن مدارک واسناد استفاده نکرد به وی گفتم چرا از آن اسناد استفاده نکردی که مرحوم کردان به من گفت فلانی! من آنجا هرچه بالا و پایین کردم دیدم اگر این اسناد را مطرح کنم یک رکنی از دستگاههای کشور آسیب می بیند و ممکن است به کشور و انقلاب آسیب برسد. پیش خود گفتم اگر آبروی من برود بهتر از این است که به کشورم آسیب وارد شود.

احمدی نژاد اضافه کرد: آفرین بر مرحوم کردان، بالاتر از همه آن ایثارها چشیدن طعم مظلومیت است، مظلومیت میراث پیامبر اسلام (ص) است.وی بیان داشت: من باورم این است که کردان در ایام آخر عمر خویش به درجاتی رسیده بود. نوع نگاهش به دنیا عوض شده بود و جور دیگری مسائل را می دید.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: چند نفر این طوری داریم و چند نفر این گونه هستند که این طور ناجوانمردانه با دروغ و کمک پیر مکار استعمار به این شخص خدوم ضربه بزنند و او به خاطر حفظ انقلاب چیزی نگوید.

رئیس جمهور با بیان اینکه درود خدا بر کردان و کسانی که مانند کردان دل به آرمانهای الهی ، امامت و ولایت، امام عصر(عج) سپرده اند، گفت: حقیقت این است جای آن عزیز دردولت جمهوری اسلامی ایران بسیار خالی است ومن گمان ندارم به این سادگی ها جای کردان پر شود.

وی ادامه داد: آنها به خیال خود فکر کردند با زیر سئوال بردن مرحوم کردان می توانند به خط مقدم انقلاب ضربه بزنند و مسیر انقلاب را دچار چالش کنند اما باید ببینند که امروز مردم گروه گروه برای شرکت در مراسم نخستین سالگرد درگذشت مرحوم کردان به اینجا آمده اند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه امروز کردان عزیزتر از سال قبل در دل مردم جای دارد ابراز امیدواری کرد که افرادی که آبروی کردان را بردند توبه کنند و برای جبران کار خود تلاش نمایند.

رئیس جمهور درپایان هشدار داد اما این افرادباید بدانند که عدالت الهی هیچگاه تعطیل نخواهد شد وکسانی که تلاش کردند آبروی یک انسان خدوم و مومن را ببرند باید منتظر باشند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.